Виставка Марія Примаченко Неосяжне, Київ, Київ, «Мистецький Арсенал» Цитадель, Київ купити квитки онлайн

Стара Печерська фортеця повністю втратила свою оборонну роль і перетворилась на виробничо-складський комплекс. Упродовж наступних років більшість в’їзних брам цитаделі було розібрано, а у валах зроблено прорізи для прокладання вулиць, проходів і навіть залізничної колії. У 2007 комплекс «Мистецький арсенал» відкрився для відвідувачів. Однак паралельно із цим продовжувалася реконструкція простору, яка була пріоритетною для тодішньої влади. Загальна вартість вхідного квитка – 60 грн., пільгового квитка – 20 грн. Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу.

Саме краса природи стала підґрунтям для її самобутньої творчості. Саме ці творчі пошуки привели Марію до використання гуаші, насичені кольори якої дали змогу художниці переносити на папір всю строкатість баченого нею дивосвіту. З 2003 став культурно-мистецькою установою. Також на виставці представлена керамічна скульптура та розписаний посуд Примаченко. Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» розташований на Печерську. Це одна з трьох історичних частин Києва, що упродовж століть пов’язана зі Свято-Успенським Києво-Печерським монастирем, що був заснований у1051.

мария приймаченко мистецький арсенал

Звернімо, наприклад, увагу на своєрідну сітку на головах мальованих нею коней. “Двочастинне” зображення звірів з визначеною межею голови і тулуба, до якого нерідко вдається художниця, сягає часів палеоліту. У її картинах знаходять втілення ще язичницькі образи фантастичних чудовиськ і птахів.

Виставка Марія Примаченко. Неосяжне, Київ, Київ

У київському «Мистецькому арсеналі» відкрили ретроспективну виставку робіт української художниці-представниці «наївного мистецтва» Марії Примаченко «Неосяжне». До експозиції увійшли понад 300 творів художниці з фондів Музею українського народного декоративного мистецтва. Майстерні були започатковані в Києві волонтерами руху «Молодь за мир» у березні 2019, а в грудні 2019 — підписаний Меморандум про співпрацю з Мистецьким арсеналом. У його http://www.footwear.ua/forum/index.php?act=morelist&id_parent=73670&id_group=5&offset_detail=0 рамках Мистецький арсенал надає публічний простір для проведення мистецьких занять, а також залучає учасників майстерень до відвідування освітніх подій. «Амічі» об’єднують дорослих людей з інвалідністю, які живуть у державних геріатричних пансіонатах, та помічників-волонтерів. Зустрічі відбуваються по суботах раз на два тижні. Вони є відкритим майданчиком для неформального спілкування молодих людей, а також спільної практики мистецтва.

Попри те, що майже всі учасники не є професіональними художниками, мистецтво та різні його прояви стають способом виражати думки та реагувати на навколишній світ. Майстерні «Амічі» керуються принципами поваги й толерантності, цінують гідність та намагаються більше включати людей з інвалідністю в соціальну взаємодію. Творчій доробок Марії Примаченко настільки масштабний, що 650 творів, які зберігаються у Музеї українського народного декоративного мистецтва – це лише певна його частина, зауважує директорка музею Адріана Вялець. Загалом кількість творів художниці становить близько п’яти тисяч, більшість з яких зберігаються у приватних колекціях. З ранніх років Марія виявляла хист до малювання, захоплюючи батьків і односельців справжністю зображуваного нею.

Примаченко залишився незбагненним. Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення). На території Мистецького арсеналу діє Мала Галерея, яка презентує молоде українське мистецтво, а також камерні проекти провідних вітчизняних митців. У проєктах Мистецького арсеналу порушуються й дебатуються питання, важливі для суспільства, надається простір для вільного творення щодо майбутнього й осмислення минулого.

Культурна програма у мобільному: квести для туристів від WalQlike

1764— видано «Положення про арсенальну команду», підпорядковану Київському артилерійському гарнізону. Він був зведений на місці Вознесенського жіночого монастиря, споруди якого після закриття використовували як артилерійський цейхгауз, з 1768 — як «гарматний двір», де ремонтували або виготовляли гармати, артилерійське спорядження тощо. Безумовно, у кожної європейської столиці є те, чим вона завжди пишається. Я переконаний, що сьогодні ми започатковуємо справу, якою буде пишатися не тільки наша столиця, але й уся Україна.

У плані прямокутний (168×135 м) із заокругленим наріжжям, має внутрішнє подвір’я з чотирма ворітьми, розташованими по осі фасадів. Планування зального типу, з розміщеними у два ряди опорними стовпами, що несуть на першому поверсі склепінчасті перекриття (прогін 8,75 м) і на другому кроквяні ферми з підвісними стелями. Під західною частиною споруди міститься підвал. Внутрішні кам’яні сходи розміщено попарно біля південних, північних і східних воріт. Стіни, які мають завтовшки близько 2 метрів та склепіння складено з світло-жовтої київської цегли (тому сучасники називали Арсенал «порцеляновим»).