Правила безпечного онлайн-шопінгу: дослідження iPay ua Blog iPay ua

Ми в компанії OLX прагнемо допомагати людям і навчати їх, як правильно купувати в інтернеті. Наразі багато інформації є в нашому Центрі підтримки клієнтів у розділі «Безпека». До того ж ми ведемо свій блог, де можна знайти статті про правила безпеки в інтернеті, дізнатися про популярні схеми шахрайства і що робити, якщо ви зіткнулися з ним. Не вводьте дані банківських карток на сумнівних сайтах. Якщо онлайн-магазин вам не відомий, не поспішайте одразу оплачувати покупку.

Поради щодо безпечного онлайн-шопінгу у відпустці

Саме тому, першочергово потрібно з’ясувати офіційну назву та код ЄДРПОУ (ідентифікаційний код) юридичної особи або фізичної особи-підприємця на сайті якого плануєте шопитися. Це можна зробити або в контактних даних інтернет-магазину або в гуглі, якщо реєстраційні документи на сайті відсутні. Обов’язково загляньте у розділ «Умови повернення товару», там можуть бути контактні дані саме юридичної особи. Якщо такого розділу немає на сайті, варто насторожитися. Перш ніж здійснити покупку в інтернеті, спочатку ознайомтеся з політикою повернення.

«Обирайте післяплату» – основна порада кіберполіції під час онлайн-шопінгу

– Будьте насторожі щодо “вигідних” цін та знижок, набагато нижчих, ніж у конкурентів. Це може бути спробою шахрайства, наприклад шляхом продажу підробок чи неліквідного товару». Дослідіть репутацію продавця, прочитайте відгуки інших покупців про подібні пропозиції. Якщо все чесно – чудово, адже хороші знижки теж трапляються. Але якщо інформації замало, а продавець невідомий, доцільніше утриматись від покупки та не ризикувати зайвий раз. Замовте окрему банківську картку для покупок в інтернеті. Нікому не повідомляйте секретних реквізитів платіжної картки (термін дії, CVV – тризначний код на звороті), PIN-коду, паролів до банківських застосунків.

Разом із IBOX BANK та експертами у галузі платіжної безпеки розповідаємо про головні правила безпечних покупок і продажів в інтернеті та ділимось корисними платіжними лайфхаками. Також переконайтеся, що до ваших карток підключена технологія 3D Secure. Більшість банків підключають її до своїх продуктів за замовчуванням. Ця функція має на меті додаткову ідентифікацію власника картки, який здійснює купівлю чи переказ коштів, щоб зменшити ризик шахрайства по картці. Якщо покупка проходить на міжнародному сайті, можна відкрити головний сайт компанії, а вже з нього перейти на сторінку, яку вони рекомендують для онлайн-покупок в Україні. Перш за все, надійність магазину має вирішальне значення.

  • «Обов’язково зверніть увагу на адресний рядок у браузері, – наполягає фахівець.
  • Ми в компанії OLX прагнемо допомагати людям і навчати їх, як правильно купувати в інтернеті.
  • Там ви зможете перевірити замовлення та оплатити, якщо воно вас влаштовує.
  • Унікальність цього ресурсу полягає ще й у тому, що на сайті буде можливість ознайомитися з реальними кейсами користувачів, які зіткнулися з онлайн-шахраями.
  • Оновлюйте усі компоненти системи, особливо ті, що безпосередньо стосуються вашої діяльності в інтернеті – браузер, антивірус, месенджери та ін.

Створіть окрему поштову електронну скриньку, адресу якої зможете залишати на сайтах оголошень під час реєстрації. З розвитком інтернет-комерції аферисти постійно пристосовуються до потреб суспільства. Під час воєнного стану шахраї «продають» військову амуніцію, дрони, зарядні станції, бронескло тощо.

Святковий шопінг без ризиків: головні правила безпечних покупок онлайн

Для того, щоб бути впевненим в «оригінальності» місця покупки введіть електронну адресу вручну. Якщо ви продаєте в інтернеті, на карті можна не тримати грошей узагалі — і одразу після надходження коштів переказувати їх на основну картку. Тож навіть коли зловмисники отримають ваші чутливі карткові дані і спробують здійснити платіж, у них це не вийде, бо на балансі немає коштів. «Регулярно https://n-auditor.com.ua/ru/novini-3/pravo/item/8552-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%8E%D1%81%D1%82-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%BB-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%83%D1%8E-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%83%D1%8E-%D1%81%D0%B5%D1%82%D1%8C-%C2%AB%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%C2%BB.html перевіряйте виписки зі своїх банківських рахунків та платіжних систем на предмет підозрілих операцій чи витрат, яких не пам’ятаєте, – радить експерт. – Це допоможе виявити потенційні випадки шахрайства чи несанкціонованого доступу на ранній стадії». У разі виявлення незрозумілих транзакцій негайно зв’язуйтеся з банком чи платіжною системою для блокування рахунку та повернення коштів.

Якщо термін надто обмежений або умови повернення неприйнятні, варто обережно поставитись до такого магазину. «Обов’язково зверніть увагу на адресний рядок у браузері, – наполягає фахівець. – Перед тим, як вводити платіжні чи інші конфіденційні дані, переконайтеся, що з’єднання захищене протоколом https».